Інтегроване заняття "Транспорт"

3 квіт. 2012
У старшій групі "Веселі курчата" проведено інтегроване заняття з закріплення знання про транспорт

Конспект інтегрованого заняття

Тема: Транспорт

Мета: Сприяти реалізації пізнавальних процесів, розширювати знання дітей про предмети та об’єкти довкілля (транспорт). Розвивати розповідне мовлення, пам’ять, образне мислення, удосконалювати вміння будувати поширені речення при описі картинки, використовуючи схему. Розвивати вміння орієнтуватися на карті. Розширювати словниковий запас дітей (рефрижератор, навігаційна мапа, маяк, мапа польотів, радар, бортінженер); розвивати артикуляцію. Вправляти у правильному і чіткому промовлянні скоромовок у різному темпі і різною силою голосу за допомогою сигнальних карток. Закріпити вимову звуків р, ш. Спонукати дітей до утворення складних слів (возить воду – водовоз; возить бензин – бензовоз …) Вправляти у вмінні правильно узгоджувати прийменники з іменниками (на рефрижераторі, під рефрижератором, у, біля, вздовж, над, за, перед …) Розвивальне середовище: карта, права пішохода на кожну дитину, картки із зображенням транспорту (повітряний, водний, наземний ); «шлагбаум», схема для опису картинки; сигнальні картки (O O O); іграшковий рефрижератор, маленькі іграшки ( сніжинка, людина, літак, мотоцикл, кішка, собака, ялинка, дерево …)
Хід заняття
До групи заходить міліціонер: - Добрий день, малята! Я прийшов сьогодні до вас у дуже важливій справі. Кожен день на дорогах України трапляється дуже багато аварій. Одні – по провині водіїв, інші – по провині пішоходів. І мені хотілося б дізнатися, чи гарні ви пішоходи? Я приніс вам маршрутний лист. Якщо ви правильно виконаєте всі завдання – отримаєте від мене права пішохода. Розгляд карти і обговорення маршруту слідування. Вихователь: – По – перше, ніж відправимось за маршрутним листом.В дві команди всі вставайте І розминку починайте! І команда (хлопчики)     ІІ команда (дівчата). Утворити назву транспорту з двох слів.
  •  Возить воду (водовоз)
  •  возить цукерки (цукерковоз)
  •  Возить рибу (рибовоз)
  •  возить морозиво (морозивовоз)
  •  Возить хліб (хлібовоз)
  •  возить квіти (квітовоз)
  •  Возить молоко (молоковоз)
  •  возить птахів (птаховоз)
  •  Возить бензин (бензовоз)
  •  возить іграшки (іграшковоз)
  •  Возить сміття (сміттєвоз)
  •  возить тварин (твариновоз)
  •  Возить борошно (борошновоз)
  •  возить торти (тортовоз)
Вихователь: – Подивіться на нашу карту: щоб перейти на наступну зупинку, треба проговорити слова, чітко вимовляючи звук рРаз, два, три – На червоний квадрат перейди.  (діти беруть собі по одній картинці, які лежать під червоним квадратом і розходяться по командах) Високий рівень – повітряний транспорт Середній рівень – водний транспорт Низький рівень – наземний транспорт. Вправа «Хто і що допомагає вашому транспорту на шляху?» (з мікрофоном)        Повітряний                   водний                              наземний
  •  мапа польотів             навігаційна мапа         автомобільна мапа
  •  диспетчер                    маяк                                   світлофор
  •  бортінженер               компас                               міліціонер
  •  радар                              флюгер                             дорожні знаки
  •  штурман                                                                    шлагбаум
- Давайте візьмемо біноклі і подивимось, куди далі йти по маршрутному листу …  Вправа «Через шлагбаум перейди – про свій транспорт розкажи» (складання опису за схемою)- А зараз ми пригадаємо скоромовку про машини. Але будьте уважні і зверніть увагу на сигнальні картки - - ідем по колу, повільно промовляючи, тихим голосом - - повернутись і піти в іншу сторону, промовляючи у прискореному темпі - зупинитись і промовити дуже швидко і голосноПо шосе спішать машини,Шелестять шепочуть шини.Мчать машини в дальню путь,То шофери їх ведуть.- Візьміть підзорну трубу і скажіть, куди іти далі? Так, до вантажівки. Я хочу познайомити вас з новою машиною, яка називається рефрижератор. Це машина з холодильною камерою, щоб перевозити продукти, які не можна зберігати без холодильника, бо вони можуть зіпсуватися. А які це продукти? (м’ясо, молочні продукти, морозиво …) Мовна вправа «Скажи де?» (на рефрижераторі, за рефрижератором …) - Давайте візьмемо фотоапарати і сфотографуємо карту. Куди далі? В середину килиму на галявину.• Мовна вправа «Що із чого?» ( з м’ячем )
  •  Машина з металу – металева машина
  •  Літак з паперу – паперовий літак
  •  Човник з пластиліну – пластиліновий човник
  •  Потяг з картону – картонний потяг
  •  Ракета зі снігу – снігова ракета
  •  Вантажівка з дерева – дерев’яна вантажівка
  •  Вікно зі скла – скляне вікно
  •  Вікно з пластика – пластикове вікно
  •  Фургон з брезенту – брезентовий фургон
  •  Сидіння зі шкіри – шкіряне сидіння
  •  Колесо з гуми – гумове колесо
  •  Рейки з заліза – залізні рейки
  •  Сидіння з хутра – хутряне сидіння •
Міліціонер : – Добре, малята. Ви сьогодні були всі молодці і я радий вручити вам Права Пішоходів.